naqd-monsefane.ir | محمد ایمانی

لابد حکایت آن بنده خدایی را که رفته بود کنار کعبه از قضاوت بد درباره یک گروه توبه کند، شنیده اید. مشغول استغفار بود که یکی از همان ها به شانه اش کوبید و گفت قبله کدام طرفی است؟! … مرد با ناامیدی رو به آسمان کرد و گفت “خدایا من می خواهم توبه کنم؛ ولی ببین که اینها همین جا هم ول کن نیستند”!

🔹از یک طرف، برجام در باتلاق قابل پیش بینی افتاده و از طرف دیگر، در تیم هسته ای جاسوس بلند پایه بازداشت و محکوم شده است. با این حال ، منتقدان ملاحظه تیم مذاکره و دولت را می کنند و بسیاری از حرف هایی را که می شود، بنابر مصلحت و ملاحظه فرو می خورند ؛ اما گویا کسانی مانند نوبخت سخنگوی دولت و آشنا مشاور رئیس جمهور باز هم ول کن نیستند. آقای نوبخت درباره اثبات جاسوسی دری‌اصفهانی، به فضاسازی رسانه ای دشمن علیه رئیس دستگاه قضا پناه برده و گفته است “مباحث جاسوسی از کارهای وزارت اطلاعات است و‌ همانگونه که شهادت وزیر اطلاعات درباره اتهامات فرزند یکی از مسئولان را قبول کردیم، در این باره هم به سیستم‌های ضدجاسوسی کشور واگذار کنیم و بهتر است وزیر اطلاعات در این خصوص صحبت کنند”!

🔸آیا قصه شانتاژ و دروغ محض کانال ضد انقلاب علیه فرزند رئیس قوه قضائیه، با دو تابعیتی بودن عضو تیم مذاکراتی و حقوق ۳۵۰۰ پوندی وی و بیزنس در کانادا داشتن و اطلاعات دادن وی به دو سرویس جاسوسی بیگانه که مستندات آن موجود می باشد، کمترین شباهتی دارد؟ البته از یاد نمی بریم که معرف دری اصفهانی به تیم مذاکره، آقای نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهور در دولت یازدهم بوده و لابد، کشف جاسوسی درّی گران تمام شده است.

♦️اما حساب جناب نوبخت فراتر از این حرف هاست. او کسی است که در اوج تبلیغات دولت مبنی بر اینکه پدر متخلفان در ماجرای حقوق های نا متعارف (!) را در می آوریم و می گیریم و می بندیم، به جلسه تودیع اجباری رفیق دیرینش (صفدر حسینی) در صندوق توسعه ملی رفت و او را که با حقوق ۵۷ میلیون تومانی، جزو رکورداران حقوق های نامشروع نجومی بود، سرمایه و امانتدار کشور خواند! در فیش حقوقی صفدر حسینی فقط ۴ میلیون تومان (حقوق ۳ تا ۵ کارگر معمولی) به عنوان حق اوقات فراغت فرزندان واریز می شد.

🔹نمونه دیگر، آقای آشناست که نوشته است “امروز کیهان رپرتاژ آگهی تیلرسون در نیویورکر را بر صدر صفحه اول خود نشاند و یک‌بار دیگر با رسانه‌هایی چون فاکس نیوز همنوایی کرد. راستی چرا برخی اینقدر اصرار دارند به مردم ثابت کنند کلام راهبردی امام خمینی (ره) مبنی بر این که “آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند” پایدار نیست. “.

🔸اشاره توام با مغالطه و تحریف او، به سخنان ظریف در دیدار با وزرای خارجه ۵+۱ است که می گوید “هنوز نمی‌توانیم در انگلیس یک حساب بانکی باز کنیم”. آقای آشنا از ظریف ناراحت است که آن گلایه صادقانه درباره مرگ برجام را مطرح کرده یا به روحانی طعنه می زند که گفت ” نباید مقابل ابرقدرت ها ایستاد آن هم با شعارهای که بعضا توخالی است”؟ چه کسانی با دروغ، مردم را از جنگ آمریکا می ترساندند و می گفتند آمریکا ظرف ۵ دقیقه می تواند ما را نابود کند؟

🔺یعنی آشنا نمی فهمد که دولت اوباما با ویزا ندادن به حمید ابوطالبی (معاون سیاسی دفتر روحانی و لابد چند اتاق آن طرف تر از آشنا) بی سابقه ترین توهین را روا داشت اما صدایی از دولت (از جمله همین آشنا) در نیامد؟ حالا به جای شرمندگی و عذرخواهی درباره بزک کردن شیطان بزرگ و مودب و قابل اعتماد خواندن آنها، قیافه طلبکاری از منتقدان می گیرند و مثلا فرار به جلو می کنند؟ آیا این گونه، چک بلا محل و قلابی برجام نقد می شود یا فقط اصرار دارند با فرو بردن سر زیر برف استتار کنند؟ … شاید هم آقای آشنا پیشاپیش برای رفع و رجوع و لوث کردن ماجرای جاسوسی که در دفترش دستگیر شد، تدارک می کند. واقعا که خسته نباشند با این همه ذکاوت.

 

منبع / نویسنده: محمد ایمانی
منبع: کانال تلگرام « محمد ایمانی »