نقد منصفانه – حواشی اخیر درباره رفتارهای امام جمعه ایلام و درخواست برای برکناری وی، زمینه‌ای برای سمپات‌های فرقه بهاری ایجاد کرده است تا با سوءاستفاده از این انتقادات سازنده، لجن‌پراکنی های اخیر خود را توجیه کنند.

آنها مدعی می‌شوند که «چگونه درخواست شما برای برکناری یک فرد منصوب توسط رهبر انقلاب ایراد ندارد اما معترض تقاضای رئس فرقه بهاری برای برکناری یک منصوب دیگر رهبر انقلاب یعنی رئیس قوه قضائیه هستید»!

این استدلال کاریکاتوری که بیشتر در سطح «هر گردی، گردوئی است» می‌باشد، حقیقتا ارزش پاسخ ندارد اما این مساله میزان جهل این جماعت را می‌رساند که گویا مشکل منتقدین اقدامات فرقه بهاری، انتصاب رئیس قوه قضائیه از سوی رهبر انقلاب است!
رفتارهای رئوس این فرقه و سمپات‌های آن یک نوع اصلاح‌طلبی عقب مانده درجه چندم است.

مرام اصلاح‌طلبان اینست که «منافع موجب تصدیق اتفاقات می‌شود» و بر همین اساس اگر در انتخاباتی پیروز شوند حاصل بلوغ سیاسی مردم و مقابله با مهندسی و تقلب و… است اما اگر شکست بخورند زمین و زمان را متهم می‌کنند و ابائی هم از فتنه‌انگیزی ندارند!

مرام فرقه بهاری هم اینست که بدترین اهانت‌ها را به منتقدان خود روا می‌دارند اما حتی از شنیدن نقدهای بسیار منطقی و مودبانه به رئوس خود برآشفته شده و به سمت فرد منتقد یورش می‌برند، از فرمایشات رهبری در تائید خدمات دولت نهم و دهم به عنوان «صدا خفه کن» علیه نیروهای انقلابی استفاده می‌کنند اما هنگام الصاق لکه‌های ننگی چون «انجام كاری بد، ‌غلط، نامناسب،‌ خلاف شرع، خلاف قانون و خلاف اخلاق»، «لجن پراکن بی تقوا»، «انقلابی‌نما»، «افرادی که دینشان سیاسی‌کاری است» و «خدا، دین و انصاف را رعایت نمی‌کنند» بر پیشانی رئوس منحرف خود یا به رهبری حمله می‌کنند یا با گرفتن ژست انقلابیگری، نماد انقلاب را زیر سوال می‌برند!

در ماجرای امام جمعه ایلام منتقدین کاملا با رعایت کامل آداب نقد، تقاضای خود را مطرح کردند و آن را هم در چارچوب نظام اسلامی پیگیری کردند نه اینکه همچون فرقه بهاری با قشون کشی در خیابان‌ها و هتاکی و اهانت به مقامات، مورد حمایت بی بی سی و آمدنیوز و منافقین و هر فرقه و فرد خبیث قرار بگیرند!

منبع / نویسنده: کمال لطفی